HABERLER

Uruguaylı Galatasaray Kalecisi Muslera Kariyerini Uzatıyor

Uruguaylı’dan Yeni İmza

Galatasaray’da çok başarılı işler yapan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera için yönetim yeni teklif sundu. Başkan Dursun Özbek Muslera’ya bir sene daha sözleşmesi bulunmasına karşın sürpriz teklif hazırladı. Teklifte kaptanlık pazu bandı ve +4 yıll daha Galatasaray’da kalması önerilecek. Muslera’nın teklifi kabul etmesi halinde başarılı file bekçisi 35 yaşına kadar sarı – kırmızılı ekipe görev yapacak ve kalesini gole kapatmaya çalışacak. Muslerageçtiğimiz günlerde Galatarayda “yılın sporcusu” ödülünü aldı.

i (1).jpg

 

Taraftarlar’ın Gönlünde Büyük Yer Alıyor

Muslera efendi kişiliği, sempatik tavırları, kritik anlarda yaptığı çalımları ve  en zor anlarda yaptığı kurtarışları ile  sarı- kırmızılı taraftarların göz bebeği haline geldi. Başarılı kaleci taraftarlara ve yönetime güzel haberler verdi. “Yılın Sporcusu” ödülüne layık olan ve ödülünü Başkan Dursun Özbek’in elinden alan Uruguaylı yeni bir sözleşme imzalanmasına sıcak baktı ve yakın zamanda imzayı da atması bekleniyor.  Muslera’dan oldukça memnun olan yönetim yeniden masaya oturacak ve oyuncuya  +4 yıl daha teklif sunacak. Takıma 2011 yılında  o dönemin Başkanı Ünal Aysaltarafından kazandırılan başiarılı file bekçisi Galatasaray’da 4 yıl daha görev yapacak.

Advertisements

Adriana Lima’nın a Nusret hareketi

Hz. İsa’nın göğe yükselişi olarak kabul edilen Paskalya Bayramı’nı kutlayan dünyaca ünlü model Adriana Lima, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerini gülümsetti.

 

adriana-lima-sli

 

Ünlü iç çamaşırı markasının modeli olarak dünya çapında tanınan bir isim haline gelen Adriana Lima, Paskalya Bayramı yemeği hazırlıklarını sosyal medya hesabından paylaştı.

 

adri-1.jpg

Vereceği yemek için özel bir aşçı tutan Adriana, onun yemek yapım sürecini paylaşırken dikkat çekici bir görüntü de videoya yansıdı. İnstahikaye kısmından paylaşılan videodan alınan görüntüde aşçının Nusret’in fenomen haline gelen tuz serpme hareketini yaptığı görülüyor.

Avrupa’dan flaş açıklama: Müzakereler

  • 16 Nisan Anayasa Referandumu’nun gayriresmi sonuçlarının açıklanmasıyla Avrupa’dan peş peşe açıklamalar geliyor.

ab_bayragi

İlk değerlendirme Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri’den geldi. Piri üst üste paylaştığı mesajlarda şu ifadelere yer verdi:

• Türkiye nüfusunun hemen hemen yarısı ‘hayır’ oyu verdi. Adaletli bir seçim kampanyası olduğunu hayal etsenize!

• Adil olmayan seçimlerde, cüzi bir çoğunluk ‘evet’ dedi. Böylesi radikal değişiklikler için çok küçük bir fark.

• Hem ‘evet’ hem de ‘hayır’ kazandığını savunuyor. Uluslararası seçim gözlemcilerinin #Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı raporu endişeyle bekleniyor.

PİRİ: MÜZAKERELER ASKIYA ALINIR AMA…

Öte yandan, Kati Piri kişisel internet sitesinde kaleme aldığı analizde, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) ile muhtemel ilişkisini masaya yatırdı. “Bu Türkiye’deki tüm demokratlar için üzücü bir gün” diyen Piri’nin makalesinin en dikkat çeken bölümü şöyle:

“Güçler ayrılığına saygı göstermeyen ve denge-kontrol mekanizması bulunmayan anayasaya sahip bir ülkenin AB’ye giremeyeceği çok açık. Paket değişmeden yürürlüğe girerse, bu, AB’ye katılım müzakerelerinin resmi olarak askıya alınmasına yol açacaktır.”

Piri, “Bugün çıkan sonuç, Avrupa değerlerinden büyük bir sapma anlamına geliyor. Erdoğan’ın otokratik tavrı Türk toplumunu derinden kutuplaştırdı ve ekonomiye zarar verdi. Avrupa liderlerine yönelik “nazi uygulamaları” yönündeki suçlamaları, Türkiye’nin siyasi bir ortak olarak güvenirliğinin ciddi bir şekilde altını oydu” yazdı.

Türkiye Raportörü’nün değerlendirmesi anayasa değişikliklerine ‘hayır’ diyenlere yönelik şu mesajla sona erdi: “Türkiye’de demokrasi ve temel insan hakları için savaşan herkes dayanışmaya devam edeceğim. Bugün çıkan sonuç gösteriyor ki Avrupa değerlerini paylaşan ve ülkeleri için farklı bir gelecek seçen milyonlarca Türk vatandaşı var. AB onlara kapıyı hiçbir zaman kapamayacaktır.”

AVRUPA KONSEYİ: BİR SONRAKİ ADIMA DİKKAT

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, anayasa referandumunda ‘evet’ sonucunun çıkmasının ardından Türkiye’nin lider kadrosunun bir sonraki adımları konusunda dikkatle düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Jagland’ın yazılı açıklamasında, “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde yer alan hukukun üstünlüğü ilkesine uygun bir şekilde, yargının bağımsızlığının sağlanması çok önemlidir. Türkiye’nin tam üyesi olduğu Avrupa Konseyi bu süreçte ülkeye destek vermeye hazırdır” denildi.

Avrupa Komisyonu ise Türkiye’ye mutabakat çağrısı yaptı. Reuters’ın aktardığı açıklamada, “Referandum sonucunun birbirine yakın olması ve anayasa düzenlemelerinin geniş kapsamlı muhtemel sonuçları göz önüne alındığında, Türk yetkililere uygulamada en geniş kapsamlı ulusal mutabakat arayışı çağrısında bulunuyoruz” ifadesi yer aldı.

ERDOĞAN: 16 NİSAN’DAN SONRA SÜRPRİZ OLABİLİR

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, kampanya sürecinde verdiği mülakatlarda ya da miting açıklamalarında AB ile ilişkilerin gözden geçirileceğini defalarca dile getirmişti.

Erdoğan “Ekonomik ilişkilerimizi devam ettirebiliriz ama bizim siyasi, idari noktadaki şeylerde gözden geçirmeye ihtiyacımız olabilir. Bütün gündemlerin hepsini artık 16 Nisan belirleyecek. 16 Nisan’dan sonra çok sürprizlerle karşılaşabilirsiniz, onlar da karşılaşabilir” demişti.

Recep Tayyip Erdoğan, Turgut Özal’ın anma törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan  Turgut Özal, vefatının 24. yıl dönümünde İstanbul Topkapı’da bulunan Anıt Mezar’da törenle anıldı.

1464255_940x531

Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Enerji Bakanı Berat Albayrak ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş eşlik etti. Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, çocukları Ahmet Efe Özal, diğer aile fertleri, gelini ve torunları tören alanında Erdoğan ile görüştü.

Habertürk TV’den Duygu Kaya’nın verdiği bilgiye göre, Semra Özal, eşi Turgut Özal’ın başkanlık sistemini ilk dile getiren Cumhurbaşkanı olduğu ve dün referandumdan çıkan ‘Evet’ kararının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin her zaman kendileriyle çok fazla ilgilendiğini dile getirdi.

Tören, Turgut Özal’ın hayatı anlatılarak başladı. Sonrasında Kuran-ı Kerim tilaveti okundu.

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑